Autorius: agneirlauras | 13 lapkričio, 2009

Japonai Dominykoje

2009 m. Lapkričio 11 d. Tris dienas pas mus svečiavosi pora japonų, kurie, nesugrįždami į Japoniją, jau keliauja po pasaulį 2,5 metų. Jie ketina dar keliauti 1,5 metų. Mūsų svečiams išvažiavus, Agnė pakišo įdomią mintį. Mes tikriausiai per visą savo gyvenimą neišgirdome tiek kartų žodelio Ačiū (Dėkoju), kiek per šias tris dienas. Ir ne dėl to, kad mūsų aplinkoje yra retai vartojamas šis žodis. O dėl to, kad japonai be šio žodžio nė žingsnio nežengia :). LAAABAI įdomi kultūra ir jos atstovai.

Net smalsu, kodėl pastaruoju metu šitiek daug japoniškos kultūros mūsų gyvenime. Spalio / Lapkričio mėn. dešimčiai dienų į Japoniją buvo išvažiavęs Šarūnas. Lapkričio pradžioje Cohrane su draugais organizavome „Virtuvės vakarėlį“, kuriame kiekvienas turėjo aktyviai išnaudoti tiesioginę virtuvės paskirtį. Mes su Agne, iš Lietuvos susivežę visus reikiamus produktus, atstovavome japoniškąją virtuvę – gaminome (ir susirinkusius mokėme) Sushi.

Beje, iš aukščiau aprašytų japonų – keliauninkų sužinojome, kad Sushi japonų šeimoje yra labiau šventinis patiekalas, nei kasdieninis.

Richard‘as (iš http://www.cocoacottages.com) gamino ant grotelių lengvai apkeptą tuną, kurį irgi pristatė, kaip japonų virtuvės patiekalą. Galima sakyti, kad „Virtuvės vakarėlis“ lengvai perėjo į „Japonų virtuvės vakarėlį“.

Ką tai galėtų reikšti? Gal vėl reikėtų nuvažiuoti į Japoniją – atsakymo paieškoti ? 😉

Na, kad jau pradėjau vardinti visas japoniškos kultūros apraiškas Dominykoje, tai turėčiau paminėti ir Dominykoje veikiančią organizaciją pavadinimu: Japan International Cooperation Agency (JICA Dominica Office; 106 Independence St., Roseau / P.O. Box 163, Roseau Commonwealth of Dominica, W.I.; tel. +1 767 4403184 dm_oso_rep@jica.go.jp). Į šią organizaciją dviems metams atvažiuoja savanoriai iš Japonijos. Pakankamai aktyvūs ir patikimi žmonės. Panašu, kad jau susidraugavome ir su jais. 😀


Responses

  1. konichiva, tie visi japoniški ryšiai gal dar ir man praverstų, jei nepavyks artimiausiu būdu gauti vienos televizinės japonų tv įmonės kodo 😀 Mokesčių deklaracijai to reikia, o po dviejų metų mano ryšiai tiesioginiai neskuba atsiliepti.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Kategorijos

%d bloggers like this: