Autorius: agneirlauras | 29 rugsėjo, 2009

Pastangos pristatyti lietuvišką kultūrą

2009 rugsėjo 29 d. Vieną ankstyvą rytą, pakeliui į darbą, mūsų kaime vyriškis pravarde (o gal ir vardu) Titou Boy – (darinys iš angliško ir prancūziško žodžių) aš išversčiau Mažasis Berniukas – užklausė ar mes neturime DVD plokštelės su lietuviškom dainom, šokiais ar šiaip kokiu muzikiniu pasirodymu.

Pasitelkę visas šiuolaikines komunikacijos technologijas ir vadybos – logistikos žinias, su Šarūno pagalba “apsilankėme“ Lietuvos liaudies kultūros centre (www.llkc.lt). Kadangi Mažajam Berniukui jau virš 50 metų. O atsižvelgus į šalies, kurioje jis užaugo, pažangą, jam galėtų būti ir visas 120 metų ;). Nusprendėme, kad vaizdai iš garsios “Dainų šventės“ (www.dainusvente.llkc.lt) turėtų būti tai, ką jis norėtų (arba turėtų 😉 pamatyti.

Kaip ir minėjau, DVD plokštelė, su operatyvia pagalba Vilniuje, atkeliavo pas mus į kalnus. Vakar su Agnė prisėdome pasižiūrėti vaizdo įrašo iš 2007 m. Dainų šventės, pavadintos „Būties ratu“. Ištroškę kultūros ir spoksodami į ekraną, pas mus apsistojusiems svečiams iš Fidži (Fiji) salos su pasididžiavimu pradėjome pasakoti, kokia tai graži šventė. Po trečios filmo minutės su Agne pradėjome spėlioti, kas filmo autorius. Vienas bandymas – Jonas Mekas, bet tikriausiai buvo pačioje blogiausioje nuotaikoje ir be didesnio kūrybinio įkvėpimo. Po septintos minutes, nuo dideliu greičiu iš dešinės į kairę pastoviai lekiančiu vaizdu, pradėjo suktis galva. Filmui įpusėjus, pagalvojome, kad gal tai darbinė (arba techninė) medžiaga. Bet ne – filmo dalis trumpai lietuvių kalba (be jokių titrų užsienio kalba) komentavo Juozas Šalkauskas. Filmui pasibaigus, nesupratę filmo paskirties ir vertės, pasitikrinome, kas gi sugebėjo visa tai sukurti. Įdomu, kokia užduotis buvo suformuluota, kai http://www.pvz.lt komanda gavo užsakymą sukurti 2007 m. dainų šventės filmą? Kokiai auditorijai R. Levulis skyrė tokį filmą?

Panašu, kad Mažasis Berniukas  (Titou Boy) iš Cochrane kaimo liks šį kartą be dovanos.


Responses

  1. Na, man panaši mintis buvo vien tik pamačius to DVD viršelį. Jis visiškai neatspindėjo nei Būties rato, nei LT kultūros, nei rimto daikto rankose jausmo…
    Ėch…

    • Na, paskaičius “Būties rato“ aprašyma puslapyje http://www.pvz.lt, sutinku, kad į kūrinio temą atsakyta. Nesiimsiu spręsti, kaip ten su kūrinio idėja, pagrindine tema ar panašiais subtilumais. Tačiau, tokį filmą laikyčiau kinematografininkų mokyklos bibliotekoje arba kino pramonės specialistų archyve. Kam jį pardavinėti tokiai mažai išprūsusiai auditorijai, kaip mes su Agne?

  2. Hm, aš visad maniau, kad esu pakankamai išprususi, o čia še tau, kad nori – sako, kad tokia nesu! 🙂


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Kategorijos

%d bloggers like this: