Autorius: agneirlauras | 27 rugsėjo, 2009

Viešnagė į praeitį

2009 rugsėjo 25 d. Praėjo beveik metai, iki Agnė papasakojo (o gal jai tiek užtruko man – kietakakčiam – išaiškinti), koks, jį įsivaizdavo, turėtų būti mūsų internetinis puslapis (Blogas). Tai man buvo naujas stimulas, o gal ir atradimas, kaip dažniau šioje erdvėje pasidalinti mūsų patirtimi. Tikiuosi ir stegsiuosi, kad dažniau rastumėte mūsų žinutes čia.

Šiandien man ant darbo stalo atnešė dokumentą, kurį turėjo pasirašyti vietinis ūkininkas. Vietoj parašo ant dokumento matau kryžiuką. Dar jį galėčiau pavadinti dideliu iksu. Niekaip negalėjau patikėti, kad dar yra žmonių, nemokančių parašyti savo vardo ir pavardės. Natūraliai man kilo klausimas, kas nutiko, kad čia nėra parašo arba ranka parašyto vardo? Gavau atsakymą, kad tas žmogus nemoka rašyti. Dar sužinojau, kad ūkininkas yra perkopęs šeštą dešimtį. Tikriausiai išsigandau …

Dar nevisiškai suvokdamas situaciją, atsiminiau savo kelionę, pačio moderniausio pastato saloje, liftu. Kartu važiavusios senyvos moters akys ir judesiai priminė labiau pagauto žvėries, nei XXI amžiaus globalėjančio pasaulio gyventojo. Neoficialiais duomenimis, valstybėje yra tik keturi pastatai su įrengtais liftais. Vieną pastatą žinau, kuriame liftas neveikia jau labai seniai. O kam jiems liftai, juk pats aukščiausias pastatas, ne kruizinių laivų dienomis, yra penkių aukštų.

Tikriausiai labai nenusižengsiu literatūrinėms (arba tiesiog padoraus nuoseklumo) taisyklėms, jeigu papasakosiu dar vieną nuotykį. Kartą, tradicinio vojažo metu,  ieškojau lempučių. Tradicinis, nes ko beieškotum ūkinėms (statybos, remonto) reikmėms, tenka aplankyti visas penkias sostinėje ir jos apylinkėse veikiančias ūkinių prekių parduotuvėles. Taigi ko aš čia ieškojau? … ach taip, lempučių. Žado netekau, pamatęs lempučių pakuotes su stambiu užrašu “made in DDR“ (pagaminta DDR). Palikau šiek tiek erdvės abejonės koficientui. Tuo tarpu lempučių pakuotes sukiojau įvairiomis kryptimis. O ir pakuotės popierius – grubus, pilnas smulkių pašalinių dalelių, aštuoniadešimtais metais parduotuvėse tokios kokybės naudodavo maistui supakuoti – skelbė, kad mano prielaida teisinga.  Taip, taip – lentynoje gulėjo ir laukė savo pirkėjo lemputės, kurios buvo pagamintos dar Deutsche Demokratische Republik (Vokietijos Demokratinėje Respublikoje) laikais. Jeigu valstybė gyvavo 1949 – 1990 metais, tai kada tos lemputės buvo pagamintos ?


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Kategorijos

%d bloggers like this: