Autorius: agneirlauras | 17 gegužės, 2008

Įsikūrėme

Kiekvieną kartą (automobiliu su keturiais varomais ratais) įveikę dvidešimties minučių kliūčių ruožą atvažiuojame į mažą idiliją. Namas, kuriame gyvename, stovi aukštai kalnuose. Taip aukštai, kad drįstame Mariaus (pravardė – „Kalnietis“) prašyti išduoti sertifikatus, patvirtinančius mūsų įgūdžius, kopiant į kalnų viršūnes.

Agnės ir mano patirtis sako, kad namai yra ne ten, kur stovi pastatas, bet ten kur tau jauku ir jautiesi saugus. Kad namai būtų dar jaukesni juos turi lankyti laiškai. Labai laukiame jūsų laiškų, ar kitokių jūsų kasdieninius pasiekimus bylojančių smulkmenų: Roseau, P.O. Box 2320; Commonwealth of Dominica, West Indies. Nors gyvename Cockrane kaimelyje, paštą pasiimame centriniame pašte Roseau mieste. PERSPĖJIMAS!!! Kiekvieną kartą siųsdami į šį Pasaulio užkampį daugiau nei atvirutę, pasikonsultuokite su mumis – žadą atimantys IMPORTO, MUITINĖS, PVM, PASLAUGŲ mokesčiai pritaikomi enciklopediniam daiktų sąrašui.

Namas, kuriame gyvename, su keliais kaimynystėje esančiais namais, stovi laukinės gamtos apsuptyje. Laukinių garsų puokštė nenutylą nei diena, nei naktį. Tik keičiasi jų tonacijos ir stilius. Naktiniai garsai primena filmuose vaizduojamas džiungles tamsiu paros metu. Tik trūksta beždžionių ir kitų stambių gyvių pasišūkavimų.

Naujoje vietoje buvo sunku apsiprasti su gamtos reiškiniais ir namo techniniais sprendimais. Kiekvienas garsas buvo naujas ir buvo praleidžiamas per asmeninį „Pavojaus – Saugumo“ filtrą. Kažkas stūgauja! Uff … – vėjas. Beldimas į stogą! A, tai – stiprus lietus. Šuo loja! Jis žaidžia ar perspėja? Bet su lyg kiekviena diena atrandame vis daugiau ir daugiau šios vietovės privalumų.

Gyvename taip arti gamtos, kad vaisius ant stalo tenka laikyti po tinkleliu, saugančiu juos nuo vietinės reikšmės „žvirblių“ (angl. Lesser Antillean Bullfinch). Duris dažnai paliekame atviras, kad namus lankytų gaivus kalnų vėjelis. Tačiau, namus lanko ne tik vėjas, bet ir kaimynystėje besisukiojantys gyviai.

Gėda prisipažinti, bet atvykęs iš vėsaus klimato krašto, lietingos savaitės metu Lauras čia šalo. Tą savaitę jis prisiminė visus Lietuvoje paliktus šiltus apdarus. O pižamą ilgomis rankovėmis net sapnuodavo. Agnės elgesyje jau galima buvo įžvelgti rudeninės depresijos apraiškas. Lauras ieškodamas, kaip galima būtų pakeisti kambario temperatūrą, išsityrinėjo namo konstrukcijos ypatybes. Viskas bylojo, kad esame tropinio klimato vietovėje – vėdinimo ertmių daugiau nei Lietuvoje nuoširdžiai pastatytoje pavėsinėje (arba šiltnamyje). Langai sudėti taip, kad tarpai tarp rėmų dvigubai didesni už tą, kurį radome V.Grybo g. bute. Vilniuje dėl to tarpo šešiolika mėnesių „ginčijausi“ su langus montavusios įmonės atstovais – įtikinau. Vilniečiai tarpą tarp rėmų sutvarkė.

Atrodytų, didelė čia bėda – vėsu naktimis. Pasiėmei šiltesnį užklotą, artimiausiame prekybos centre nusipirkai pižamą. Tačiau, ne taip viskas paprasta: prekybos centras su didžiausiu prekių pasirinkimu vargu ar siekia 1985 metų universalinę parduotuvę Vilniuje. Tokios parduotuvės čia savaitgaliais nedirba. Atradus šiltesnį užklotą, nusipirkome paskutinį parduotuvėje – o gal ir mieste – esantį vienetą. Nuo to karto daugiau tokių užklotų nematėme.

Buvo sunku apsiprasti su mintimi, kad name nėra karšto vandens. Tik vėliau atėjo suvokimas, kad karšto vandens tokiuose kraštuose naudojama minimaliai. Tai dar lengviau suprantama, kai chemijos pramonė gali pasiūlyti įvairiausius indų ploviklius.

Mūsų kūno temperatūra tokiems chemijos pramonės pasiekimams nepasiduoda, todėl dušuose įrengtos „gudrios“ vandens pašildymo sistemos. Kažkada tokius sprendimus vadindavome „sistema nypel“ – suprask paprastam sprendimui yra panaudotas sudėtingas mechanizmas. Agnei prireikė tuzino dienų „rytinių treniruočių“, kaip iš tos sistemos „išprašyti“ karšto vandens.

Dar vienas dalykas ugdantis mūsų kantrybę ir savivoką – laikas nuo laiko dingstantis vanduo. Kelių valandų bėgyje, o kartais ir visą parą vandens tekdavo ieškoti visuose aplink namą esančiuose čiaupuose ar net lauke stovinčiose bačkose.

Prieš išvykstant į Dominyką, dažnam kėlė nuostabą, kad tokiame „užkampyje“ yra internetinis ryšys. Taip jis yra. Tačiau teko savaitę bendrauti su vietinės kompanijos atstovais, kol šį ryšį mūsų namuose buvo galima pritaikyti pagal tiesioginę paskirtį. Dabar internetinį ryšį turime, tačiau „Teo“ pašto programa „Zebra“ ir bendravimo kokybė Skype‘u vis dar sunkiai valdomi. Panašu, kad reiks apsilankyti aukštesnio lygmens vadovų kabinete.

Nuoširdžiai dėkojame visiems parašiusiems komentarą, padrąsinimą ar vieną kitą klausimą. Jūsų nuomonės ar tiesiog atsako žodelio laukiame labiau nei naujo nuotykio Dominykoje.

Negaliu susilaikyti nepasidalinęs su jumis savo „skausmu“. Namuose pamatę dideles erdves ant sienų, svajojome išpuošti jas išdidintomis nuotraukomis. Su keliomis išfotografuotomis juostelėmis pakiliu žingsniu Lauras nukeliavo į fotolaboratoriją. Ilgai žado negalėjo atgauti – 36 kadrų juostelės išryškinimas kainuoja apie 20 Lt, kai tuo tarpu Vilniuje nemokame nė 3 Lt. Didelės nuotraukos atspausdinimas čia kainuoja apie 20 Lt., o Vilniuje – apie 5 Lt. Teks dalį hobio realizuoti – nuotraukas spausdintis – šalyje, kur veikia konkurencija ir mąsto ekonomija.

Jau turime pakankamai patyrimų, kad kitame pasakojime galėtume jus supažindinti su Dominykoje sutiktais žmonėmis, jų įpročius, išskirtinumais ir keistenybėmis. Juolab, kad pradėjome ruoštis įkurtuvių vakarėliui (House warming party). Norime susipažinti su kaimynais ir kitais įdomiais žmonėmis.

 


Responses

  1. netiketa bet pataikiau… 😛
    balandis, poto geguze.. kur zadetas reguliarumas? o gal prisitaiket prie vietinio tempo? 😛 😀 uzsalote? tai galjums kokia pukinuke atsiusti… na galite tik pasidziaugti .. lietuvoje buvo salnu.., tiesa siandien +20 🙂 atrodo pavasaris ir pas mus ateis…
    buckiai…

  2. O kas sakė, kad menesinės naujienos – tai ne reguliaru? 🙂 O prie vietinio tempo tenka taikytis. Be to, meistrelius reikėjo kviestis keturis kartus, kad turėtume tai, kas bent truputi primena Internetą. Naujienos tai jau prieš 10 dienų buvo surašytos ;). Tik va patalpinti negalėjome.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Kategorijos

%d bloggers like this: