Autorius: agneirlauras | 23 balandžio, 2008

Turgaus gyvenimas

Visas daržoves, žuvį ir netgi mėsą geriausia pirkti Roseau (sostinės) turguje šeštadienio rytą. Daržoves galima ir penktadienį vakare, nes augintojai iš kaimų suvažiuoja iš vakaro. Mes, kaip ir kiti piliečiai jau 8 val. ryto buvome turguje. Tik vėliau suzinojome, kad norint nusipirkti mėsos ar geresnį žuvies gabalą, reikia važiuoti anksčiau.

Apsipirkimą pradėjom nuo žuvies. Atėjus į žuvies skyrių (atskirą pastatą) nežinojom kaip elgtis. Teko kelias minutes pastebėti kitus pirkėjus, kad suprastum sistemą. Kainos neužrašytos, tad tenka visko klausti. Prieš tai buvom pasiklausinėję, kad labai nepermokėti. Žuvys nuo mažų iki 1,5 metro, įvairių rušių, kurių nesam akyse matę, o jei ir matę, tai tikrai pavadinimų nežinom. Nusižiūrėjau, kad galima prašyti didelės žuvies atpjauti tiek gabaliukų kiek reikia. Jei būtume nusipirkę vientisą gabalą, neisivaidzuoju kaip būtume supjaustę :).

Taigi pirkome žuvį, pavadinimu Dolphinfish (kiti pavadinimai: Dorado, Mahi-Mahi). Pasirodo, kad išsirinkom brangiausią. Kaina 32 ECD (1 East Caribbean Dollar – apie 1 LTL) už 4 svarus. Aha, nežinot tokių svorio vienetų!? Mes irgi mokomės, nes jie nesupranta metrinės sistemos:) Taigi 1 svaras, kuris rašosi “lb“ yra 0,4536 kg.

Vėliau pirkome daržoves . Yra beveik visos daržovės, kurias turim ir Lietuvoje. Tik labai keistai jas parduoda. Visos supakuotos į celofaninius maišelius (vienodus), į kuriuos turėtų tiplti 1 lb. Nieks ten nesveria, todėl nieks ir nežino ar ten tikrai yra 1 lb :). Taigi, beveik nesvarbu kas yra maišelyje, kaina vistiek bus 2 ECD. Agurkai pardavinėjami krūvelėmis po 3, nes yra dideli ir į maišelį netelpa. Morkos, mėtos ir kitokios žolės parduodamos ryšulėliais.

Įkeliu pora nuotraukų iš turgaus gyvenimo:

 

 

 

 


Responses

  1. Geras turgus 🙂 ir 1 lb. Įdomu ką Agnė galvoja žiūrėdama į tą maišelį su pomidorais? 😀

  2. Agne krapsto 2 EC ir galvoja ar ir vietiniams tiek pat kainuoja ar tik man:) Veliau paaiskejo, kad visiems vienodai:)

  3. Aišku 🙂 Svarbiausia, kad visiems vienodai 😛 O toliau jau matematika… 🙂 Linkėjimai Jum iš Rygos! Kitą savaitę bus iš Švedijos 🙂

  4. Miela Agne ir Laurai,
    Siandiena kolege Dangirute ,,isdave“ Jusu svetaines internetini adresiuka. Turejome su Elena skanaus juoko, mat skaiteme ir tyrinejome paeiliui vaizdelius ir teksta. Nuotraukos labai ispudingos, bet ne labai zavingos. Lietuvoje skaiciau ruosiasi kurti televizini realybes sou,, Isgyvenimas Sibire – 20 dienu laukineje aplinkoje tremtiniu takais “ Net tiesiogiai nedalyvaudami galesite pretenduoti i geriausius (20 dienu jau praejo). Musu ministerijoje irgi dziungliu salygos, kuriose is Rysiu su visuomenes skyriaus isliko tik Natalja… Linkejimai , laukiame nauju nuotrauku ir ispudziu. Viktorija ir Elena


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Kategorijos

%d bloggers like this: